Sütaş Bingöl’de yatırıma eğitim ile başladı

Karacabey ve Aksaray’dan sonra Türkiye’deki üçüncü yatırımını Bingöl’de yapmaya hazırlanan Sütaş, bölgede süt üreticilerine eğitim vermeye başladı.

Sütaş’ın Süt Hayvancılığı Mesleki Eğitim Programının ilki 29 Eylül’de, Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi konferans salonunda yapıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bingöl İl Müdürlüğü ve Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin de desteklediği Sütaş Bingöl Süt Hayvancılığı Eğitimi programlarının ilkine, 13’ü kadın olmak üzere 40 üretici katıldı.

Sütaş’ın Bingöl’de başlattığı Süt Hayvancılığı Mesleki Eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Sütaş Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Ak, “Üretim yaptığı her yerde yem fabrikası, damızlık hayvan çiftliği, eğitim merkezi ve enerji üretim tesisi kuran Sütaş; mesleki eğitimi, sütçülük faaliyetlerinin en önemli unsuru olarak görüyor. Verdiğimiz eğitimlerle, üreticilerin ürettikleri sütün miktarını ve kalitesini artırmayı, böylece hem onların refahına hem de sektörün kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.