Devam sütünde yeni marka: Evolvia

Toksöz Grup bünyesindeki Montero Gıda, İspanyol Ordesa laboratuvarlarıyla işbirliği yaparak devam sütü pazarına iddialı giriş yaptı.

Bebek beslenmesi sektörüne adım atan Toksöz Grup, bu alandaki ilk ürünü Evolvia NutriPRO’nun tanıtımı amacıyla bir toplantı düzenledi.
Toplantıda ürün hakkında bilgi veren Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin şöyle konuştu: “Yüzde yüz Türk markası olan Evolvia NutriPRO’nun üretimini, stratejik ortağımız Ordesa ile beraber yapıyoruz. Ürünümüzün bütün gelişim süreci, İspanya’da 70 yılın üzerinde deneyime sahip Ordesa Laboratuvarları’nın Barselona Science Park Merkezi’nde tamamlandı.
Evolvia NutriPRO, anne sütünün yokluğunda veya eksikliğinde anne sütüne takviye olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Doğumdan itibaren 6. aya kadar Bebek Sütü, 6. aydan itibaren Devam Sütü ve 12. aydan itibaren katı gıdalara ek olarak kullanılan Devam Sütü olmak üzere 3 farklı ürünümüz, eczanelerde, yerel ve ulusal zincir mağazalarda satışa sunulmaktadır.”
Toplantıda Toksöz Grubu’nun büyüme ile ilgili sorularını yanıtlayan Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, “Bebek beslenmesi ürünleri çok hassas ürünler. Grubumuz 20052006 yılından beri bu pazara girmek için çalışmalarına devam ediyor. İlaç ve gıda alanını iyi bildiğimiz için bu sektöre iyi bir formülle girmek ve ekstra özel bir formül geliştirmek istedik. Bu da birkaç yılımızı aldı” dedi.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.