Süt sektörü teknolojiye yatırım yapmalı

Süt sektörü teknolojiye yatırım yapmalı

Yeni bir sayıyla daha karşınızdayız.

Süt Dünyası altı yıldır sütçülüğün nabzını tutuyor.

Sütçülüğün gündemini size aktarırken, ufuk açıcı çalışmalara özenle yer vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda üç dosya çalışmasıyla yine önemli konuları ve sorunları mercek altına almaya çalıştık.

Bu seçimde de siyasi partiler tarafından tarımsal kesimin bir kez daha yok sayıldığını birlikte gördük.

Meclis’in yarısı hukukçu, diğer yarısı işadamı ve bürokrat… Tarım kesimini, üreticiyi ve kırsal nüfusu temsil eden vekil sayısı çok az. Tarımcı kimlikleriyle bilinenlerin çoğu da, daha başka kimlikleriyle öne çıkmış isimler…

Gündem dosyasında seçim sonuçlarının gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerine yansımalarını ele aldık. İktidar partisi Ak Parti’nin tarım ve hayvancılık sektörlerine yönelik icraatlarının seçim sonuçlarını nasıl etkilediğini irdeledik. Siyasi partilerin tarım ve hayvancılık kesimine yönelik vaatlerinin seçim sonuçlarına nasıl yansıdığına mercek tuttuk.

Tarım kesiminden seçilen milletvekillerini size tanıttık. Milletvekili genel seçimleri sonrası oluşan yeni siyasi ortamın sütçülük, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerini nasıl etkileyeceğine ışık tuttuk. Tarım ve hayvancılık kesimlerinin
Meclis’ten ve siyasetten ne beklediğini gözler önüne sermeye çalıştık.

Siyasetin sektörümüzle ilişkisini gündem dosyasında mercek altına aldık. Keyifl e okuyacağınızı ve arşivinizde özenle muhafaza edeceğinize inanıyoruz.

Gıda güvenliği ve besin hijyeni son dönemde gittikçe daha çok gündeme geliyor. Bu kavramların tüm süreçlerde uygulanması konusunda tüketici daha da bilinçleniyor ve bu konuda üreticilere baskı yapıyor.

Özel dosyada süt ve süt ürünleri üretiminde, gıda güvenliği ve besin hijyeni bakımından dikkat edilmesi gereken kritik hususları sizin için derledik. Mevzuata uygun üretim için, üretim safhasında uyulması gereken kritik gıda güvenliği ilkelerini keyifl e okuyacaksınız, hatta başvuru kaynağı olarak saklayacaksınız.

Süt sektörünün teknoloji yoksunu olduğunu, bunun için çeşitli teşvik edici önlemlerin alınması gerektiğini her sayıda gündemde tutmaya çalışıyoruz. İşi sütçülük olanlara rehberlik etmek bizim misyonumuz.

Bu nedenle kapak dosyamızı otomasyon teknolojilerine ve bu sistemlerin süt endüstrisinde kullanılmasına ayırdık. Süt işletmelerinde tüm süreçlerde otomasyon sistemlerinin kullanımını sizin için araştırdık. Süt sektörü için geliştirilen bilgi ve otomasyon teknolojileri hakkında bilgilendirmek için bir dosya hazırladık.

Otomasyon ve bilgi teknolojileri konusunda uzman isimlerle bu konuyu mercek altına aldık. Belirli ölçekteki süt işletmeleri gıda güvenliği,
izlenebilirlik, tüketici hakları ve işletmenin verimliliği için otomasyona ve bilgi teknolojilerine yatırım yapmalılar. Süt işletmelerine yönelik otomasyon sistemleri, robotik sistemler, yazılımlar ve entegre üretim teknolojileri hakkında merak ettiklerinizi sizin için araştırdık.

Yeni sayıda görüşmek dileğiyle, esen kalın.

>> Editörden

Süt Dünyası Dergisinin yeni sayı sunuş yazıları ile dergi ekibinin gündemi ve gelişmeleri değerlendiren yazıları "Editörden" başlığı altında "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır. Ayrıca dergi ekibinin ortaklaşa hazırladığı haber ve yazılarda da "Süt Dünyası" imzası kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.