Usta işi salep BHU’da

Süt tatlıları markası Bolulu Hasan Usta, tatlı ve dondurmalarında kullandığı salebi şimdi de içime hazır halde sunuyor.

Yüzyıllardır Türkiye’nin kış içeceği olarak bir numaralı yerini koruyan salep, geleneksel süt tatlılarının ustası Bolulu Hasan Usta’da yerini aldı. Bolulu Hasan Usta’nın Burdur Bucak’tan getirdiği yabani orkide soğanları yıkandıktan sonra süt ile kaynatılarak gölgede kurutuluyor. Ardından değirmende öğütülerek toz galine getirilen salep Bolulu Hasan Usta’nın günlük olarak kendi çiftliklerinden topladığı süt ile kaynatılarak içime hazır bir hal alıyor. Bolulu Hasan Usta’nın salebi ayrıca 1 litrelik karton ambalaj içerisinde de tüm satış noktalarında sunuluyor. Birkaç dakika ısıtıldığında içime hazır hale gelen Bolulu Hasan Usta salebi kolaylıkla her yerde tüketilebiliyor.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.