Sütte fiyat kavgası

Sütçülüğün değişmeyen gündemlerinden biri de çiğ süt fiyatları. Üretici ile sanayiciyi sürekli karşı karşıya getiren fiyat tartışmalarında üreticinin beklediği fiyatlar bir türlü oluşmuyor. Fiyat belirlemede sanayici ve perakendecinin söz sahibi olduğu bir piyasa düzeni söz konusu

Çiğ süt piyasasında maliyetler aşağı çekilmedikçe ve piyasayı regüle edecek bir sistem kurulmadıkça süt fiyatlarıyla ilgili tartışmalar sektöre zarar vermeye devam ediyor. Artan maliyetlerin tırmandırdığı fiyatlar, market raflarına da yansıyınca süt ürünlerinde talep daralması yaşanmasından endişe ediliyor.

Özel Dosya Konu Başlıkları:

Çiğ süt 90 kuruş oldu

Üretici yeni fiyattan memnun değil

Süt üreticisi para kazanmıyor

En pahalı sütü alıyoruz

Hayrabolu’da sanayiciye süt satışı durduruldu

Ayrıntılar Süt Dünyası Sayı 40’da…

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.