Süt Dünyası 6 yaşında

Süt Dünyası yayın hayatına başladığında hedefi , işi sütçülük olanların başucu yayını olmaktı. Çiğ süt üreten hayvancılık işletmeleri, sütü işleyen sanayi kuruluşları ve mandıralar, hayvancılık, gıda ve tarım kesimlerinin profesyonelleri, ilgili resmi, mesleki ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin sürekli bilgi kaynağı olmayı hedeflemiştik.

Süt Dünyası’na abone olarak düzenli takip edenler her geçen gün artıyor. Hayvancılık ve gıda sektörlerinde yatırımları olan büyük sermaye grupları, uluslararası kuruluşlar, il halk kütüphaneleri dahil birçok seçkin kurum ve kişi abonelerimiz arasına katıldı. Süt endüstrisini ve hayvancılığı yakın takibe alan yatırımcılar ve girişimciler de her geçen gün Süt Dünyası’nın sürekli okurları arasına katılıyor.

Süt Dünyası herkese ve her kesime eşit mesafede durarak, ülke için ve sektörün gelişmesi için doğru bildiğini söylemekten çekinmiyor. Doğruları yazarken karşısına kimi alacağını veya yanına kimi çekeceğini hesap etmiyor.

Güdümlü olmayan bağımsız bir yayının büyümesini ve geniş kitlelere ulaşmasını istemeyen belirli çevreler ise ısrarla “yokmuşuz” gibi davranmayı sürdürüyorlar. Bağımsız ve özgür bir yayının gelişmesi, daha çok yere ulaşması ve olup bitenden herkesin haberdar olması için duyarlı sektör mensuplarını Süt Dünyası’na destek olmaya çağırıyoruz.

Görüş ve düşüncelerinizi bildirerek, abone olarak, abone yaparak ve dağıtım ağının gelişmesine katkıda bulunuruk da dergiye destek olabilirsiniz. Sektörde sadece belirli bir zümrenin değil, her kesimin sesinin gür çıkması için Süt Dünyası’na sahip çıkınız.

Bu sayıda birbirinden önemli üç dosya var. Bunlardan biri süt endüstrimizin mevcut durumun incelendiği ve geleceğe projeksiyon yapıldığı kapak dosyası. Endüstriyel süt işlemeciliğinin genel durmunu bu dosyada bulabilirsiniz.

Gündem dosyasında ise her bahar yaşanan ”sütte fi yat oyunu”na yer veriyoruz. Süt fiyatları niye düşüyor, nasıl düşüyor, nasıl tedbirler alınmalı sorularına bu dosyada yanıt bulabilirsiniz.

Özel dosyada ise içme sütü pazarını ele aldık. Londra merkezli Mintel araştırma şirketinin yayınladığı Süt Tüketim Raporu’nda içme sütü pazarı hakkındaki en son güncel bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Ayrıca bu sayıda üçü bilimsel dört önemli makaleye yer veriyoruz; Peynir altı suyu peynirleri, tulum peynirleri ve sütte kazein konularında…

Yayınlarımızla ilgili her türlü görüş, öneri, eleştiri ve isteklerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Bu konuya çok önem veriyoruz. Sütçülüğün ve hayvancılığın bilgi ve haber kaynağı olarak sizden gelecek düşünce ve haberleri yayınlarımızda yansıtmaya özen gösteriyoruz.

Gelecek sayıda buluşmak dileğiyle, esen kalın…

>> Editörden

Süt Dünyası Dergisinin yeni sayı sunuş yazıları ile dergi ekibinin gündemi ve gelişmeleri değerlendiren yazıları "Editörden" başlığı altında "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır. Ayrıca dergi ekibinin ortaklaşa hazırladığı haber ve yazılarda da "Süt Dünyası" imzası kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.