Yörsan’da toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yörsan ile Öz Gıda-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi 15 Haziran’da Yörsan’nın İstanbul  ofisinde imzalandı.

Yörsan Susurluk Fabrikasındaki 589 işçiyi kapsayan ve Öz Gıda-İş ile yürütülen toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. 10 Mart 2016 tarihinde başlayan görüşmeler, 6 Haziran 2016 tarihinde sonuçlandı. Toplu iş sözleşmesinin imza töreni 15 Haziran Çarşamba günü Yörsan’ın İstanbul ofisinde düzenlendi.

İmza törenine, Yörsan Genel Müdürü Olcay Sunucu ile birlikte İnsan Kaynakları Direktörü Emre Sezgin, Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı Buse Pınar Kaçar, Fabrika Direktörü Tayfun Gültekin ve Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü Cem Terim katılırken; Öz Gıda-İş Sendikası’ndan Genel Başkan Mehmet Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli, Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya ile Yörsan Susurluk Fabrikası sendika temsilcileri katıldı.

Toplu iş sözleşmesi 2020’ye kadar geçerli

Törende konuşan Yörsan Genel Müdürü Olcay Sunucu, “Süt ve süt ürünleri üretiminde yarım asrı aşan bir deneyime sahip olan Yörsan’ın ürünleri, ülkemiz dışında Amerika, Japonya, Kuzey Kıbrıs ve orta doğudaki birçok ülke de dahil olmak üzere 20’den fazla ülkedeki insanın sofrasına ulaşıyor. Ve bu ürünlerin tümü Yörsan Susurluk Fabrikasındaki çalışanlarımızca üretiliyor. Tüketicilerimizin karşısına ‘Mayasında Ustalık Var’ söylemiyle çıkıyoruz. Bugün, tam da ‘Mayasında Ustalık Var’ sözümüzü gerçek kılan ustalarımız, çalışanlarımız için önemli bir günü yaşıyoruz. Öz Gıda-İş Sendikası ile yürüttüğümüz toplu iş sözleşmemizi başarıyla tamamladık. Ekonominin durağan seyir izlediği bir dönemde çalışanlarımıza katkı sunmuş olmanın sevinci içindeyiz. Bizim için çok değerli olan her bir çalışanımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Her zaman çalışanlarımızın yanındayız ve onlarla birlikte güçlenmeye, büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Öz Gıda-İş Sendikası’ndan Genel Başkan Mehmet Şahin ise “Yörsan ile sendikamız arasında bir ilk olan bu toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretleri ile sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edilmiştir. Sözleşmemizin, çalışanlarımıza ve işletmemize hayırlı olmasını diler, sözleşmenin başarı ile sonuçlanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu..

Toplu iş sözleşmesi 31 Ocak 2019 tarihine kadar yürürlükte kalacak.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.