Sek’ten laktozsuz süt

Süt ve süt ürünlerinde Türkiye’nin öncü markalarından olan SEK, laktoz hassasiyeti olanlar için ürettiği yeni ürünü ‘SEK Laktozsuz Süt’ ile raflarda yerini aldı.

SEK Laktozsuz Süt ile süt şekeri olarak bilinen laktozun sindiriminde sorun yaşayanlar artık gönül rahatlığıyla süt içebilecek ve sütün besleyiciliğinden faydalanabilecekler.

Türkiye’de tek 200ml’lik Laktozsuz Süt

500ml’lik kutusunun yanı sıra 200 ml’lik kutusuyla Türkiye’de tek olan SEK Laktozsuz Sütü her an yanınızda bulundurabilir, okula giden çocukların çantasına rahatlıkla koyabilirsiniz. SEK Laktozsuz Süt, içinde laktoz olmamasının dışında normal UHT sütlerle tamamen aynı özelliklere ve aynı besleyici değere sahip.

Kolay hazmedilir özelliği ile süt içenlerin içi rahat

Temel anlamda süt ya da süt ile üretilmiş ürünleri sindirememek ya da bunda güçlük yaşamak anlamına gelen laktoz (süt şekeri) intoleransı dünyada en sık karşılaşılan sindirim bozuklukları arasında yer alıyor. Süt veya süt ürünleri alındığında ishal, şişkinlik ve aşırı gaz çıkarma şeklinde belirtilerin ortaya çıkmasına yol açıyor. SEK Laktozsuz Sütün kolay hazmedilir özelliği ile şişkinlik, gaz ve mide bulantısı ortadan kalkıyor

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.