Koyun ve keçi sütünde kalite artıyor

Türkiye, koyun-keçi sütü üretiminde bölge ülkeleri arasında iddialı. Küçükbaş hayvan sayısı ve üretilen süt miktarı hızla azalmasına rağmen, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de, başta keçi sütü olmak üzere küçükbaş hayvan sütüne talep artıyor. Bu talebi gören girişimciler, yatırımlarıyla küçükbaş hayvancılığa yeniden can vermeye çalışıyor.

Hayvancılıkta küçükbaş üvey evlat mı, koyun-keçi sütü neden önemli, küçükbaş sütleri hijyenik mi, koyun-keçi sütünde soğuk zincir mümkün mü, küçükbaş sütçülüğüyle ilgili tüm merak ettikleriniz, örnek yatırımlar ve uygulamalar…

Ayrıntılar Süt Dünyası Dergisi Sayı 32 ‘Kapak Dosyası’nda…

 

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.