Kanada’da süt sektörüne Covid-19 desteği

Kanada Hükümeti, süt sektörünü desteklemek ve işçi sağlığını korumak için finansman sağlayacak.

Kanada Hükümeti, Acil Durum İşleme Fonu aracılığıyla, gıda endüstrisinde çalışan işçilerin ve ailelerinin sağlığını pandeminin etkilerinden korumalarına yardımcı olmak için 77,5 milyon Kanada doları (59 milyon ABD doları) destek sağlayacak.

Hükümet, Süt Ürünleri İşleme Yatırım Fonu aracılığıyla Ontario’da peynir, yoğurt, krema ve tereyağı şirketlerine 29 proje için 28 milyon Kanada Doları (21,3 milyon ABD Doları) üzerinde fon sağlamayı onayladı.

Kanada Tarım ve Gıda Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Empire Cheese Co-operative’i desteklemek için Süt Ürünleri İşleme Yatırım Fonu kapsamında toplam 2,5 milyon Kanada doları (1,9 milyon ABD doları) tutarında fon sağlandığı açıkladı. Ayrıca Covid-19 salgını kapsamında Kawartha Dairy ve Mariposa Dairy Products tesislerinde işçi güvenliğini artırmak için Acil Durum İşlem Fonu kapsamında toplam 85.000 Kanada doları (64.800 ABD doları) verileceği duyuruldu.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.