Ukraynalı süt çiftçileri devletten destek bekliyor

Ukrayna’da süt çiftçileri, hükümetten süt üreticilerini ve yerli süt endüstrisini desteklemesini istiyor.

25 Eylül’de Kiev’de düzenlenen Tüm Ukrayna Süt Ürünleri Forumu’nda Ukraynalı çiftçiler, derin bir krizin eşiğinde olan süt endüstrisinin ithalattan korunması için devlete çağrıda bulundular. Ukrayna Süt Ürünleri İşletmeleri Birliği Başkanı Vadim Chagarovsky, Covid-19 salgınının süt ürünleri şirketlerine ağır bir darbe indirdiğini ve nüfusun satın alma gücünü azalttığını kaydetti.

Chagarovsky, perakendecilerin çiftçilerden alınan süt ürünleri için ödeme vadesinin 14 gün olması gerektiğini savunuyor. Kiev merkezli düşünce kuruluşu Infagro’ya göre, Covid-19 salgını, tüketici talebindeki düşüş nedeniyle, tüm çiftçiler neredeyse kârsız çalışıyor.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.