Ambalaj Ay Yıldızları’ndan sektöre ödül yağdı

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda 10 süt ürünü ödüle layık görüldü.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2014 Yarışmasının Ödülleri 5 Eylül 2014’de Conrad İstanbul Otel’de yapılan tören ile dağıtıldı. Yarışmada 11 Altın, 13 Gümüş, 25 Bronz ve 49 Yetkinlik Ödülü verildi. Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından akredite edilen yarışmada yetkinlik ödülüne layık görülen ambalajlar WPO’nun düzenlediği WorldStar Yarışması’na da katılma hakkı kazanıyor.

Ambalaj Ay Yıldızları Ödül Töreni açılışında konuşma yapan ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut küresel rekabetin hızla arttığı bir ortamda ürünlerin giysisi olan ambalajın ürünlere standart getirdiğine ve değer kattığına dikkat çekti. Bu yıl beşincisini düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasını küresel hale getirmek için kolları sıvadıklarını belirten Korkut, “Ulusal bir marka haline gelen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmamıza önümüzdeki yıldan itibaren yurt dışından ürünler de katılabilecek. Yani Ambalaj Ay Yıldızları uluslararası olacak ve Dünya Ambalaj Ay Yıldızları seçilecek. 5 yıl içinde ulusal bir marka haline gelen yarışmamızı önce Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri kapsayacak şekilde önce bölgesel, daha sonra ise uluslararası yarışma haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Ambalaj Ay Yıldızları 2014 Yarışması’nda Ödül Alan Süt Ürünleri Ambalajları 
Kategori Ödül Ürün Firma 
İçecek Gümüş Ayran 1,5 Lt Panagro Tarım Hayvancılık A.Ş. 
Gıda Altın Atatürk Orman Çiftliği Yoğurt Kavanozu Anadolu Cam Sanayi A.Ş. 
Gıda Gümüş JETB 12 Fregento Dondurma Jokey Plastik İstanbul A.Ş. 
Gıda Gümüş Jets 900 Panda Dondurma Kutusu Jokey Plastik İstanbul A.Ş. 
Gıda Bronz Bahçıvan Lezzetli Peynir Topları Tasarım Üssü Ltd. Şti. 
Gıda Yetkinlik Sütaş Tereyağ Ambalaj Tasarımı Orhan Irmak Tasarım Ltd. Şti. 
Gıda Yetkinlik Yoğurt 2250 g Panagro Tarım Hayvancılık A.Ş. 
Fleksibıl Ambalaj Bronz Puding Ambalajı Asaş Ambalaj Baskı Sanayi A.Ş. 
Grafik Tasarım Gümüş Carte Dor Meyveli Tatlılar Ambalaj Tasarımı Orhan Irmak Tasarım Ltd. Şti. 
Grafik Tasarım Yetkinlik Arpacı Peynir Ailesi Umay Çubukcu Tasarım Atölyesi 

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir