Yenilenebilir yeşil kapaklı karton ambalaj

Nestlé Brezilya’nın Ninho ve Molico UHT süt ürünlerinde kullanılan Tetra Pak ambalajlarının kapaklarında, şeker kamışı türevlerinden üretilen “yeşil” polietilen madde kullanılacak.

Nestlé Brezilya, tüketicilerden yoğun ilgi gören iki süt ürününü, Tetra Pak ve Braskem işbirliğinde yenilenebilir kaynaklardan üretilen polietilen (PE) kapakla piyasaya sundu. Nestlé’nin Ninho, Ninho Levinho, Ninho Düşük Laktozlu ve Molico markalı ürünleri, Ağustos ayından itibaren kapakları “yeşil” polietilenden üretilmiş Tetra Brik® Aseptik karton kutu içinde tüketicilere ulaşmaya başladı.

 

Brezilya’nın en büyük petrokimya şirketi Braskem’in geliştirdiği yeni polietilen, kapak üretimi için polimerizasyona tabi tutulmuş şeker kamışından elde ediliyor. Bu işlem, yenilenebilir bir kaynak olan şeker kamışının karbondioksiti atmosferden emme özelliği sayesinde, sera gazlarının global ölçekte düşürülmesi çalışmalarına katkıda bulunacak.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.