Eker’den pastörize süte çevreci ambalaj

Eker Süt, üretiminde ileri teknolojileri kullanırken, doğaya ve çevreye verdiği önemi ürünlerine yansıtıyor.

35 milyon avroya mal olan yeni fabrikasında çevre standardını yükselten Eker Gıda, ürünlerinde de aynı duyarlılığı gösteriyor. Eker Gıda, günlük sütünde Türkiye’de bir ilk olan çevreci ambalaj kullanıyor. ‘Lean pack’ denilen ve yüzde 90 oranında kalsiyum karbonat içeren yumurta kabuğundan esinlenerek üretilen çevre dostu ambalaj, Türkiye’de ilk kez 2002 yılında Eker pastörize süt üretiminde kullanıldı. Plastik kadar esnek ve dayanıklı bir ambalaj maddesi olan tamamen doğal maddelerden yapılan EcoLean, güneş ışığı altında toprakta bir yıl içinde eriyip yok oluyor. Eker’in bu çevreci günlük süt ambalajı, sempatik görüntüsü ile de ilgi çekiyor.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.