Türkiye’nin ilk UHT yoğurt sütü

Sektöründe bir ilki gerçekleştiren Balmar, Türkiye’nin ilk yoğurt sütünü üreterek UHT ambalajda tüketicilerin beğenisine sundu.

Türkiye’nin her bölgesinde ve kesiminde yoğurt mayalama geleneği oldukça yaygın. Ancak yoğurt yapımında maalesef, kanunen satışı yasak olan açık sütler kullanılıyor. Balmar Yoğurt Sütü sayesinde artık sağlıklı sütten lezzetli yoğurtlar yapabileceksiniz. Balmar Yoğurt Sütü ısıl işlemden geçtiği için aynı zamanda günlük tüketim amacıyla da içilebiliyor.

Balmar evde yoğurt yapımı için özel hazırladığı sütü UHT ambalajda sunuyor. UHT teknolojisi ile üretilen yoğurt sütü, diğer ambalajlı sütlerden yağ oranındaki farklılığıyla ayrılıyor. Sağlıklı, kıvamlı ve lezzetli yoğurt yapmak için Balmar Yoğurt Sütünün kaynamayacak kadar (42-46 C°) ısıtıldıktan sonra taze yoğurt ile mayalanması yeterli oluyor.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.