Tarım ve hayvancılığın Tüyap buluşması

Tüyap’ın hayvancılık ihtisas fuarı olarak bu yıl ikincisini düzenlediği Avrasya Hayvancılık 15-18 Aralık tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde sektörü bir araya getirdi.

Avrasya Hayvancılık Ekipmanları, Tavukçuluk  ve Süt Endüstrisi Fuarı Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 6. Uluslararası Tarım ve Tarımsal Mekanizasyon  Fuarı, Avrasya Tarım, Avrasya Tohum Fuarı ve Traktör Yan Sanayi Fuarları ile eşzamanlı olarak düzenlendi. Fuarın bu yılki ziyaretçi sayısı 35 binin üzerinde gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Hayvancılık profesyonellerini sektörle buluşturan fuara, bu yıl da yurtiçi ve yurtdışından büyük  ilgi gördü. Ayrıca fuarı yurtdışından Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Makedonya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan birçok kurum ve profesyonel ziyaret etti.

Fuar, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, sığır, koyun ve keçi ırkları ıslah programları, hayvancılık ekipmanları, çiftlik ve hayvan barınakları  projeleri, koruyucu hekimlik, hayvan sağlığı ve veterinerlik hizmetleri, yem, yem katkı maddeleri üretim ve depolama hizmetleri, süt sağım ve soğutma  teknolojileri, tavukçuluk, arıcılık, yönetim, pazarlama, sektörel yayın, danışmanlık ve bilişim hizmetleriyle ilgili son yenilik ve teknolojileri tek bir  çatı altında ilgilisiyle buluşturdu.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.