Somatik hücre haritası çıkarılacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Türkiye’nin süt kalitesiyle ilgili somatik hücre haritasının çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi.

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ndeki süt analiz laboratuvarının açılışında yaptığı konuşmada Eker, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ndeki süt analiz laboratuvarının açılışında yaptığı konuşmada, laboratuvarla Türkiye hayvancılığında önemli bir adım attıklarını belirtti. Eker, “Biz bu adımla Türkiye’nin somatik hücre haritasının çıkarılmasını amaçlıyoruz. Yani Türkiye’deki bütün çiftliklerde üretilen sütlerin kalitesiyle ilgili harita çıkarıyoruz.  Türkiye’de hayvancılığın ve sütçülüğün kaydettiği gelişme ve vizyon açısından çok önemli ” dedi.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.