İnek borcunu sütle ödeyecekler

Türkiye genelinde Ankara, Sivas ve Tokat illerinden sonra Erzincan’da da süt karşılığında sıfır faizle kredi anlaşması hayata geçirildi.

Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin girişimleri sonucu uygulanacak projeyle, çiftçi kredisini sütle ödeyecek. Yapılan protokol ile çiftçi sütünü 7 yıl boyunca birliğe verecek, ayrıca birlik çiftçiye süt soğutma tankı desteği de verecek. Birlik Başkanı Faruk Günay, Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) projeye büyük katkı sağladığını, ilk etapta 10 köye yıl sonuna kadar da 20 köye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.