Giresun’da çiğ süt toplama altyapısı iyileştirildi

Giresun’da üç yıl önce başlayan ‘Çiğ Süt Toplama Altyapısının İyileştirilmesi Projesi’ tamamlandı.

Giresun Tarım İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Çiğ Süt Toplama Altyapısının İyileştirilmesi Projesi” faaliyet takvimine göre tedarik edilen tüm teknik cihaz ve ekipmanlar Damızlık Sığır ve Manda Yetiştirici Birliklerine teslim edildi.

Giresun Tarım İl Müdürü Dr. Muhammet Angın yaptığı yazılı açıklamada, projenin Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edildiğini ifade etti. Proje kapsamında günde 10 bin ton çiğ sütün hijyenik koşullarda toplanarak soğuk zincirde işleme tesislerine ulaştırılması hedefleniyor.

2 milyon 500 bin liralık bütçe ile tamamlanan proje kapsamında 200’e yakın süt soğutma tankı, 1 adet süt nakil tankı ve çeşitli soğuk zincir ekipmanı satın alındı.

 

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.