Avrupa’da gıda Tütüncü’den sorulacak

Yıldız Holding Gıda Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Avrupa Gıda ve İçecek Endüstrileri Konfederasyonu FoodDrinkEurope (FDE) Liaison Committee Başkanı seçildi.

FDE’nin en önemli çalışma organlarından olan Liaison Committee, AB’deki gıda ve içecek endüstrisinin en büyük temsilcisi özelliğine sahip. AB’deki gıda ve içecek sanayicilerinin haklarını temsil etmek üzere 28 Mart 2007’de kurulan komite; üyelerinin genel problemleri hakkında AB Komisyonu ve FDE’ye üye ülkelerle işbirliği içinde çalışıyor. Kellogg Avrupa Başkanı Timothy Mobsby’den devraldığı Liaison Committee Başkanlık görevini iki yıl yürütecek olan Mehmet Tütüncü, Avrupa gıda endüstrisinde en üst düzeyde söz sahibi olacak. 2009 yılında ilk Türk şirketi olarak komiteye üye olan Ülker (Yıldız Holding) o günden bu yana komitenin çalışmalarına katkıda bulunuyor.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.