Nanostone ile süt ürünlerinize değer katın

Filtrasyon ve membran teknolojilerimizle hem süt ürünlerinize değer katın, hem de kazancınızı artırın.

Süt sektörü uygulamalarımız arasında süt ürünleri, protein ayırma ve nutrasötik işleme ile peynir altı suyu proteini konsantrasyonu ve salamura durultma yer almaktadır.
Nanostone ultrafiltreleme (UF) kesme aralığındaki Polisulfon (PS), Poliakrilonitril (PAN), PES ve PVDF membranları sunuyoruz. Bu membranlar süt sanayiinde süt ve peynir altı suyu konsantrasyonu ve dia-filtreleme için tercih edilmektedir.
Ayrıca seçici kesim aralıkları ile çeşitli akış ve ret gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan Nanostone nanofiltreleme (NF) membranları da sunuyoruz. Buharlaştırıcı kondensat ve doğrudan tahliyenin düzeltilmesi için de Nanostone Reverse Osmosis (RO) membran, eleman ve modüllerini tercih edebilrsiniz.
 
Süt ve Peynir Altı Suyu Uygulamaları 
Peynir ve süt sektörüne hizmet etme hususunda eşsiz bir tecrübeye sahibiz. Süt üreticileri ile uzun süreli ilişkilerden kazandığımız eşsiz bilgi ve deneyimimiz sonucu geliştirdiğimiz membran teknolojilerimiz ile peynir ve süt üretiminde verimliliği arttırmaktayız. Süte özgü ayırma ve filtreleme zorluklarını iyi bilen mühendislerimiz, Peynir Altı Suyu protein konsantrasyonu ve geri kazanım çözümleri gibi çok önemli ticari uygulamalara uygun, yüksek düzeyli membran teknolojilerini geliştirdi.
 
Peynir Altı Suyu Konsantrasyonu 
Peydir Altı Suyu, işlenmiş gıdalarda, fırınlanmış ürünlerde ve besin değeri yüksek içeceklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Peynir işletmeleri bu sorunlu atığı, Ultra Filtrasyon ve Ters Ozmoz membranlarımız ile değerli bir madde haline getirebilirler. Peynir altı suyu konsantrasyonu için en ideal uygulama budur. Uzun ömürlü membranlarımız, sert temizlik kimyasallarına karşı da dayanıklıdır. Spiral Ultra Filtrasyon membran elemanlarımız, ürününün servis ömrünü uzatarak klordan kaynaklanan bozulmayı önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca üstün teknolojili elemanlarımız klor ihtiyacını ortadan kaldırarak yüksek sıcaklıklarda ve yüksek pH’ta temizlik yapılmasını sağlamaktadır.
 
Salamura Geri Kazanımı 
Peynir tesislerinde salamuranın elden çıkarılması, birçok imalatçı için maliyeti gittikçe artan ve çevresel açıdan zorlayan bir konu haline gelmiştir. Öncü filitreleme teknolojileri ile birlikte membranlarımız proteini, yağı, mayayı ve küfü güvenli bir şekilde çıkarmak için kullanılmaktadır. Zaman içinde kendini kanıtlamış olan membranlarımız, peynirlerinizin tadını ve kalitesini koruyarak salamura geri kazanımında en büyük yardımcınız olacaktır.
Su Geri Kazanım 
Temiz, güvenli proses suyu üretmek için dünyadaki tüm mandıralar ve peynir üretim tesislerinde kullanılan membranlarımız ile siz de suyu verimli kullanarak işletme maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Membran tasarımlarımızın tamamı arıtma standartlarına uygundur. Yüksek performansı ve dayanıklılığı ile öne çıkan membran ürünlerimizin, peynir ve süt tesislerinde üretimin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayarak verimliliği arttırdığı kanıtlanmıştır.
Süt ürünlerinize nasıl değer katabileceğimzi yakından görmek için siz de işletmenizde Nanostone membranlarımızı kullanabilirsiniz.
Membranlarımızın bazı özelliklerini sıralayacak olursak; 
– Kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun ömürlüdür,
– Tüm bileşenleri FDA standartlarına uygundur, gıda ile temasında gereken kalite ve hijyen koşullarını karşılamaktadır.
– USDA ve diğer uluslararası kuruluşların standartlarına uygundur,
– MF, UF, NF ve RO elemanları bulunmktadır,
– Birden fazla ara parça kalınlığı ve konfigürasyon mevcuttur,
– 1814’ten 8040’a kadar tüm modül boyutları bulunmaktadır,
– Modüller peynir, yoğurt ve tüm süt uygulamalarına uygundur..
Official Distributor of Nanostone Water
SERİN ARITMA
www.serinaritma.com.tr – info@serinaritma.com.tr
* Bu bir advertorial tanıtımdır.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.