Milli şaire anma toplantısı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği 2011 Mehmet Akif Ersoy Yılı münasebetiyle bir anma toplantısı düzenledi.

19 Mart’ta Diyanet Vakfı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmalarını sırasıyla Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Prof. Dr. Ender Yarsan, Ankara Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu, MHP Afyon Milletvekili Prof. Dr. Abdulkadir Akcan ve Burdur CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan tarafından yapıldı.

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi 2. Başkanı Dr. Nahit Yazıcıoğlu yönetiminde gerçekleştirilen panelde ise Prof Dr. Ferruh Dinçer “Veteriner Hekim Gözüyle Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy”, Prof. Dr. Nurullah Çetin “İstiklal Marşını Yeniden Anlamak”, Tarım Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu “Milli Mücadelede Bir Sembol İsim” ve Yrd. Doç. Dr. Yakup Deliömeroğlu “Mehmet Akif’in Edebi ve Mesleki Kişiliği” konulu konuşmalar yaptılar. Panelin ardından Şef Veteriner Hekim Dr. Cumhur Koca yönetimindeki Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu milli şairin bestelenen eserlerini seslendirdi.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.