Gazetecilere süt tesisi gezdirildi

ASÜD, basın mensuplarına çiftlikten fabrikaya süt ve süt ürünleri üretimini göstermek amacıyla Denizli’ye bir basın turu düzenledi.

Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) 24-25 Eylül 2014 tarihlerinde Denizli’ye bir basın gezisi düzenledi. ASÜD Başkanı Harun Çallı ile sektör temsilcilerinin eşliğinde gerçekleştirilen organizasyonda, Türkiye süt sektörü ve üretim prosesleri hakkında bilgi verildi. Basın turu kapsamında ilk olarak Acıpayam ilçesindeki bir çiftlikte incelemelerde bulunan medya mensupları, daha sonra Aynes Süt tesislerinde süt ve süt ürünlerinin nasıl üretildiğini yerinde gördüler.

Etkinlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ASÜD Başkanı Harun Çallı, Türkiye’de bugün tarımsal üretim alanında en yüksek üretimin sütte gerçekleştiğini ve süt sektörünün gıda sanayi içindeki payının yüzde 16’ya ulaştığını belirtti. Bugün 190 milyar lira tutarındaki tarımsal üretim değeri içinde çiğ süt üretiminin 18,3 TL milyar seviyesinde olduğunu ifade eden Çallı, süt ve süt ürünleri sanayinin ülke ekonomisine sağladığı katma değer ve kırsal kalkınmanın sağlanması açısından son derece önemli bir alt sektör olduğunun altını çizdi

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.