Bakanlık: “Çiftlik Bank’a para vermedik”

Çiftlik Bank vurgununa seyirci kalan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı açıklama ile kendini savundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 23 Aralık 2017 tarihinde açılışı yapılan Konya Tuzlukçu’daki tesise hibe ve teşvik verilmediği bildirildi. Konya’daki tören açılış değil, temel atma töreni olmasına rağmen basına gönderilen açıklamada açılış olarak ifade edildi.

İddiaların asılsız olduğu vurgulanan açıklamada, “Temeli atılan söz konusu tesis ile ilgili olarak Bakanlığımızca hiçbir hibe ve destek verilmemiştir” dendi. Ancak açıklamada Çiftlik Bank’ın Bursa, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli ve Manisa’da faaliyet gösteren 7 tesisine yönelik Bakanlığın destek verip vermediği yer almadı.

Tarım Bakanlığının açıklamasında, Çiftlik Bank’ın hayvancılık, gıda işleme (et-süt-bal) ve Ar-Ge tesislerine yönelik işlem ve uygulamalar konusunda da bilgi verilmemesi dikkat çekti.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.