AB’den süt işletmelerine 130 milyon Euro

Avrupa Birliği, Türkiye’deki süt işleme tesislerinin üretim standartlarını AB seviyesine yükseltmelerine katkı amacıyla 130 milyon Euro’luk kaynak ayırdı.

Avrupa Birliği, aday ülkelere yönelik uyguladığı Kırsal Kalkınma (IPARD) desteklerinden süt işleme sektörüne 130 milyon avro kaynak ayırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye’nin IPARD Programı Sorumlu Müdürü Iwona Listwan, bu destekten yararlanmak için şu ana kadar sektörden 56 proje başvurusu geldiğini, bunlar arasından – toplam bütçe büyüklüğü 12 milyon Euro olan – 16 projenin kabul edildiğini söyledi. Listwan, “130 milyon Euro’luk kaynağın kalan bölümünden yararlanabilmek için bir an önce yeni projelere ihtiyaç var” dedi. Bu kaynaktan yararlanmak isteyenler http://www.tkdk.gov.tr/1011.aspx linkinden Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun ilgili web sayfasını ziyaret edebilirler.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.