“300 değil 3 bin koyun hibe bile verseniz”

Kırşehir’de 4 köy okulunun kapatılmasına Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, “Köyden kente göç başlar” diyerek tepki gösterdi.

Kırşehir’de Merkeze bağlı Dulkadirli, Kuruağıl, Değirmenkaşı ile Kaman İlçesine bağlı İsahocalı Ortaokulları öğrenci sayılarının az olması gerekçesiyle kapatıldı. Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, karara sert tepki gösterdi. Birlikten yapılan açıklama şöyle:

“Köylümüzün suçunun ne olduğuna anlam veremediğimiz günler yaşamaktayız. İl genelinde en aktif olan, çiftçiliğin ileri düzeyde gerçekleştirildiği çoğu köyümüzün okullarının kapatılmış olması üretime vurulan en büyük darbedir. Böyle bir atmosferde 300 değil 3 bin koyun dahi hibe olarak verilse üreten çiftçimiz küçücük çocuğunun yollarda heba olmasına neden olan sisteme göz yummayıp eğitimi için kente göç etmek zorunda kalacak.”

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.