Sektörün dev buluşması Bursa’da

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin dev buluşması 13-17 Ekim de Bursa da gerçekleşecek.

Tüyap Bursa Fuarcılık tarafından hazırlanan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, 13-17 Ekim 2015 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.
Bursa Tarım Fuarı, ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarlarının en büyüğü olarak öne çıkıyor. Fuar ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin tümünün bir arada sunulduğu tek fuar olarak da dikkat çekiyor. Toplam 275 bin ziyaretçi hedeflenen fuar için yurtiçinden çeşitli illerden 2 bine yakın otobüs organize edilecek. Fuara ayrıca 50 ülkeden yabancı ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor.
Sektör ve fuarla ilgili değerlendirme yapan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Bursa’da 2014 yılında düzenlenen Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, 25 ülkeden 526 firma ve firma temsilciliğinin katılımında, 7 ayrı salondan oluşan 40 bin m2 kapalı alan ve 30 m2 açık sergileme alanı olmak üzere toplam 70 bin m2 alanda hazırlanmış, yurtdışından Türkiye dahil 41 ülkeden, yurt içinden ise 78 ilden gelen 268.125 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır” dedi.
Fuarda salonlar ürün gruplarına göre ayrıldı. Salon 1, 3 ve 5’te Tarımsal Mekanizasyon; Salon 2’de Hayvancılık ve Ekipmanları; Salon 4 ve 6’da Bitkisel Üretim, Salon 7’de Bahçe Ekipmanları, Danışmanlık, Finans ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları yer alacak. Açık Sergileme Alanı’nda ise traktör, biçerdöver ve tarım mekanizasyon firmaları yer alacak.
 
Bursa Tarım Paneli 
Fuarlar ile eş zamanlı; Ziraat Mühendisleri Odası, ve Bursa Ziraat Odaları tarafından “Bursa Tarım Paneli” bu yıl üçüncü kez düzenlenecek. Panelde, “Cumhuriyetten Günümüze Tarımın Ekonomi Politiği” ve “Tarladan Sofraya Kaliteli ve Yeterli Gıda Üretimi İçin Sürdürülebilir Tarımın Unsurları” konulu oturumlar yapılacak. Panel 16-17 Ekim tarihlerinde Çekirge Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

>> Süt Dünyası

2006 yılından beri yayınını sürdüren tarafsız ve bağımsız medya kuruluşudur. Süt Dünyası Dergisi kurulduğu günden bu yana ilkelerinden taviz vermeden yayıncılık faaliyetine devam ediyor. Süt Dünyası Dergisi Haber Merkezi tarafından hazırlanan her türlü içerik "Süt Dünyası" imzası ile yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.